HAKKIMDA

Merhaba ben Doruk BUĞDAY. Aslen Ankaralı, şu anda İstanbul’da yaşayan bir gencim. TED Ankara Koleji mezunu, sonrasında Ankara Hacı ömer Tarman Anadolu Lisesi’nden geçerek Atılım Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünü 4 yılda burslu olarak bitirdim. Üniversitede 3. sınıfta Finlandiya’ya Erasmusa gitmem ile her şey değişti diyebilirim benim için. Gezmeyi ne kadar sevdiğimi, daha falza yeri görmek daha fazla kültürü tanımanın bana inanılmaz bir haz verdiğinin farkına vardım. Sonrasında okul bitmesi ile İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Yapı Mühendisliği’nde yüksek lisansımı yapmaya başladım ve bu arada okul çıkışı şantiyede saha mühendisi olarak çalışıyordum.

Sonrasında şantiye de kaba işler şefliği yaparak binamızı bitirip, bütün dairelerin teslimi sonrası yüksek lisansımın da bitmesi ile askerlik yolu gözüktü. Eğirdir Dağ Komando Okulunda 6 ay askerlik görevini tamamladıktan sonra şimdi İstanbul’da bir proje ofisinde yapı tasarım mühendisi olarak çalışmaktayım.

Gezmeyi bu kadar severken en sonunda bende gezi rehberlerimi yazmaya karar verdim. Arkadaşım ile gezi planları yaparken interentte bazen çok yanlış bilgiler yüzünden fazla para bozdurduğumuz oldu, yanlış yerlere gittiğimiz veya doru yerlere yanlış zamanlarda gittiğimiz oldu. Bu nedenle bende başımdan geçenleri yazarak sizlere uygun rehberler hazırlamaya çalışacağım.

Bana ulaşmak için sosyal medyadan takip edebilirsiniz veya iletişim formunu kullanabilirsiniz.

author